Dolar 31,0727
Euro 33,6861
Altın 2.017,94
BİST 9.347,17
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Açık
İstanbul
18°C
Açık
Cts 18°C
Paz 14°C
Pts 13°C
Sal 14°C

Fikret Sivri Beykoz’da projelerini anlattı

A+
A-
27.06.2021

Gelecek hafta içinde yapılacak olan İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimleri öncesinde adayların ilçeler ziyaretleri devam etmekte.

Bu kapsamda Beykoz İlçesine bir ziyaret gerçekleştiren adaylardan Fikret Sivri göreve geldiklerinde yapacakları işlere ilişkin bilgi aktarımında bulundu. Program öncesinde Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur, bir açılış konuşması yaptıktan sonra katılımcılara teşekkür etti akabinde sözü Fikret Sivri’ye bıraktı.

Paşabahçe Spor Kulübü tesisleri içindeki Paşa Garden adlı işletmede Beykoz İlçesinin kulüplerinin temsilcileri ile buluşan Fikret Sivri ve çalışma arkadaşları mevcut yönetim anlayışının artık miadını doldurduğuna vurgu yaparken, ” Amatörlüğün tarifini yeniden yazacağız, çünkü buna fazlası ile ihtiyaç var ” diye konuştu.

Göreve geldikleri andan itibaren köklü değişikliklere imza atacaklarını ifade eden Fikret Sivri, E-Belge Sistemine geçeceklerini söylerken bu sayede hem zaman, hem de personel maliyeti anlamında bir rahatlamanın olacağını söyledi.

Önümüzdeki Çarşamba günü İASFK seçimlerinin yapılacağını ancak kendilerine talep etmelerine hatta noter kanalı ile talepte bulunmalarına karşın Hazirun, Delege Listesinin kendilerine verilmemesini çok yanlış ve demokratik olmayan bir anlayış olarak gördüklerini söyleyen Fikret Sivri korkunun ecele fayda etmeyeceğini söyledi.

Göreve geldiklerinde yapacakları bir işin de seçilecek yönetimlerin 2 yıllık süreçte görevde kalması olduğunu söylerken, ” Bizim Yönetimimizde İlçe Kulüpler Birliği Başkanları görev yapamayacak, o görevlerini bırakıp hizmete soyunacak. Düşünün seçimlere gidiliyor, diğer tarafta Yönetim Kurulunda yer alacak adaylar bile saklanmakta. Biz İstanbul’un 25 İlçesinden isimlere Yönetim Kurulumuza yer verdik. Tabii ki 2-3 Kulüpten oluşan ilçeler de var, sayının çok olduğu ilçelerde var…biz bu anlamda, en doğru yönetimi uygulayıp hayata geçirdik. ” diye konuştu.

İASKF Başkan Adayı Fikret Sivri’nin toplantıda bahsetmiş olduğu projelerine başlıklar halinde bakılcak olursa…

 1. Tüzük Tadilatı yapılacak…Başkanlık 2 Dönem ile sınırlandırılacak, TASKK Başkanlı olan İASKF Başkanlığını bırakacak. TASKK Başkanı olan isim TFF Yönetimine girerse TASKK Görevini bırakacak.
 2. İl Temsilciliği ile Tertip Komitesi seçim ile göreve gelecek
 3. Sezon ile uygulanacak statüler Haziran Ayında ya da Liglerin başlamasına bir buçuk ay kala ilan edilecek.
 4. Kurumların görevleri layıkıyla ve adaletli yapmaları sağlanacak.
 5. Transferlerde TFF’ye yatan bedellerin alınmaması sağlanacak.
 6. Transfer ve lisans işlemleri Elektronik E-Lisans , E-Transfer adıyla dijital sistemle yapılacak.
 7. TFF ve ASKF’ye yapılan tüm ödemelerin dijital bankacılık ve mobil bankacılık işlemleri ile yapılması sağlanacak.
 8. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Şube ile Türkiye Futbol Federasyonunun stat güvenliği ile ilgili biriminin de görüşleri de alınarak müsabaka oynanan tüm statlarda ve işletilen statlarda güvenlik kamerası donacak ve güvenlik ile ilgili sıkıntılar giderilecek. 6222 sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin önlenmesin dair kanun esasa alınarak sahalara akıllı kamera sistemi kurulacak.
 9. Yine 6222 sayılı Sporda Şiddettin ve Düzensizliğin önlenmesine dair kanun esas alınarak sahalara akıllı sistemi kurulması ile kulüplerden izin alınarak istenilen tüm maçları internet üzerinden online olarak izlenmesi sağlanacak.
 10. ASKF TV Kurularak basın, medya ve iletişim ağı daha güçlü olacak ve spor kulüpleri, ister kulüplerinden bağlanarak isterlerse İstinye’den Orhan Saka Amatörler Evinden program yapabilecek ve amatör sporun iyi tanıtılması sağlanacak.
 11. İstanbul’un Avrupa Yakası ( Sur Dışı ) ve Anadolu Yakasına kulüplerimizin, misafirlerin ve sporcuların faydalanacağı sosyal tesisler kazandırılacak.
 12. İstanbul’un büyük bir eksikliği olan ve rahat nefes aldırarak Avrupa ve Anadolu Yakasına 10 Futbol Sahasının bir arada olacağı, diğer spor branşlarının da faydalanacağı Spor Köyü Projesi hayata geçirilecek.
 13. İstanbul’un Türkiye Şampiyonalarındaki takım sayılarını göz önünde bulundurarak daha çok takımla temsil edilmesini sağlayacağız.
 14. TFF’nin Amatörlere ayırdığı bütçeyi en az yüzde ona çıkarttırarak sabit bir oranla verilmesi sağlanacak.
 15. Amatör sporun sağlık ile ilgili sorunları Özel Sağlık Sigortası gibi çalışma şekli yapılarak sporcuların sağlık endişeleri ortadan kaldırılacak.
 16. Yetiştirme bedellerinin TFF ve Kulüpler arasında çözülmesi sağlanacak, sporcuyu ve ailelerinin spor kulüpleri ile karşı karşıya gelmemeleri sağlanacak.
 17. Spor Kulüplerimizin Türkiye Futbol Federasyonu, Yerel Yönetimler ve Spor Bakanlığındaki ekonomik kanuni haklarının kullandırılması sağlanacak.

Talip Ercan

ETİKETLER:
error: İzinsiz kopyalanamaz!