Dolar 28,9194
Euro 31,4724
Altın 1.937,34
BİST 8.026,27
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu
İstanbul
13°C
Az Bulutlu
Sal 13°C
Çar 12°C
Per 9°C
Cum 10°C

Çırpan Kulüpler Birliğinin projelerini anlattı

A+
A-
30.03.2016

Eyüp Kulüpler Birliğinde bir dönem Başkanlık yaptıktan sonra geçtiğimiz günlerde yeniden bu göreve seçilen Metin Çırpan ile projelerini konuştuk.

Birlik Başkanı Metin Çırpan ve Yönetim kurulunu toplantı sonrası Birlik hakkındaki röportaj gerçekleştirdik. Başkan Çırpan, Kulüpler Birliği hakkında tüm sorularımıza açık cevaplar verdi ve Eyüp Kulüpler Birliği hakkında merak edilen her konuya açıklık getirdi. Eyüp Kulüpler Birliğinden Başkan Metin Çırpan, Başkan Yardımcısı Ramazan Güven, Genel Sekreter Rahmi Uçak, Genel Sekreter Yardımcısı Aydın Bora, Sayman Fatih Turan, Yerel Yönetimden Sorumlu As Başkan Hayrettin Yazıcı, Sivil Toplum Kuruluşları Sorumlusu As Başkan Şakir Kaya, Hukuk sorumlusu As Başkan Mustafa Terzi ve Bilgi İşlem AR-GE Sorumlusu As Başkan Serkan Cihan‘la birlikteydik. Başkan Metin Çırpan‘ın verdiği ve Yönetim Kurulundan kişilerinde zaman zaman aralarda ilave ettiği cevaplarla merak ettiğimiz sorulardan bize ulaşan cevaplar özetle şöyleydi:

En büyük desteği Belediye Başkanımızdan gördük
“2007 yılında kurulan Eyüp Kulüpler Birliğinin, kuruluşundan bugüne kadar çeşitli arkadaşlar Başkanlık ve Yöneticilik yaptılar. Bu arkadaşlarımızın amacı da bizler gibi Eyüp’te bulunan çeşitli amatör Spor Kulüplerine faydalı olmak, tek çatı altında toplamaktı. Bu dönemde Birliğimiz en büyük desteği Belediye başkanımızın kulüplerimize sağladığı, araç desteği olsun, koyduğu ödül yönetmeliğiyle sağladığı nakdi yardımlar olsun, malzeme yardımlarından, Türkiye Şampiyonasına giden kulüplerimizin ihtiyaçlarına kadar varan ve halen de devam eden destekleri sayesinde gördük ve önemli yol kat ettik ve bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz toplantıda da Türkiye Şampiyonasına giden takımlarımızı, onların ödüllerini sporcuların özelliklerine göre dağılımını gündeme aldık. Topçularspor İstanbul 1.Amatör Ligde Şampiyon oldu. Bu başarılı takımımızın kupa törenine katıldık, Parsellerspor Kulübümüz U14 kategorisinde Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Onları da yakında ziyaretine gideceğiz. Ayrıca yakında civardaki okullarla, İlçe Milli Eğitimle irtibata geçeceğiz. İlçe Belediye Başkanımız devamlı Kulüpler Birliğimizin yanında, Kulüpler Birliğimize tahsisini öngördüğü mevcut binamızın açılışını da bizzat kendisi yaptı. Göktürk Saray Kulübümüzde bu hafta Tekirdağ’a Türkiye Şampiyonasına gidiyor, onların malzemelerini dağıttık, nasip olursa onları da yolcu edeceğiz.  Geçtiğimiz hafta Öz Alibeyköyspor Kulübümüzde Türkiye Şampiyonası için Edirne’ye finallere gitti, yaptıkları ilk maçı kazanmasına karşın, ikinci maçı maalesef kaybederek elenerek geri döndüler. Bu arada 19-29 Mayıs tarihlerinde Gençlik haftası yapılacak, bununla ilgilide Kulüpler Birliği olarak gerekli desteğimizi vereceğiz. Bir de maçların oynanacağı statlarla ilgili kupa törenlerimiz yapılıyor bunları vereceğiz. Kulüpler Birliği olarak İstanbul Amatör Kulüpler Spor Federasyonunu, İl Temsilcimizi, Eyüp Kaymakamımızı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyarette bulunduk.

Tüm Kulüpler Birlik şemsiyesi altında
Şu an itibariyle 24 Spor Kulübümüzden 23′ü Kulüpler Birliğimize üye kalan diğeri de bize müracaatta bulundu, onu da Kulüpler Birliği olarak değerlendirmemize aldık, bununla ilgili çalışmalarımız sürmekte. Her spor kulübümüz Kulüpler birliğimizde 5′er delegeyle eşit şekilde temsil edilmektedir. Eyüp’te faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerinin, bir çatı altında toplandığı bir üst kurumdur Eyüp Kulüpler Birliği. Diğer kurumlarla irtibatın daha hızlı sağlanabilmesi için böyle bir üst cepheye ihtiyaç var ve bütün kulüplerimiz bu sisteme delege veriyorlar Başkanlar yönetimde yer alıyorlar. Biz bu konuyla alakalı Kulüpler Birliği olarak Spor Kulüplerimizin eksikliklerini, yapılacak faaliyetlerle alakalı bölgemizdeki Resmi Kurumlarla irtibatı sağlayan, daha sonra o kulüplere bu imkanları sunan, projeler üreten, bu projelerin hayata geçirebilmesi için uğraş veren bir üst kurum olarak değerlendiriyoruz.

U14 Turnuvasına hazırız
Öte yandan İstanbul Amatör Spor Kulüpler Federasyonumuz 39 İlçeyi kapsayan bir U14 turnuvası gerçekleştirecek, bu turnuvaya kulüplerimizden yapılacak seçmelerle bir İlçe Karması hazırlayacağız. Seçeceğimiz bu karmada İlçemizin Milli takımı olacak. Bu akşamki toplantımızda arkadaşlarımızla vardığımız kararla da bu takıma bir Antrenör tahsis edeceğiz. Bu şekilde İlçe karmamız bu U14 turnuvasında İlçemizin Milli Takımı olarak turnuvada mücadele edecek. Beykoz’da düzenlenen 40 yaş üzeri sporculara özel Veteran Ligine de Birlik olarak katılım sağlamıştık. Zaten Eyüp Kulüpler Birliğimizin bir amacı da, mevcut kulüpler arasında sosyal dayanışmayı sağlamak, birliği güçlendirmek, Belediyelerle, İstanbul Amatör Spor Kulüpler Federasyonuyla, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüyle, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüyle ve diğer kurum ve kuruluşlarla koordinasyonu sağlamak, Kulüplerimizin yükünü hafifletmek, maddi-manevi, sosyal ve kültürel katkılarda bulunmak üzerine yapılandırıldı.

Sağlık konusunda protokol yaptık
Sporcu sağlığı ve taraması yönünden de Medical Park Ortopedi Hastanesiyle yaptığımız protokol aşamasında henüz imzalanmamış bir görüşmemiz var. Gerçekleştiğinde bir kısmı ücretsiz, bir kısmı da cüzi bir rakamla olacak bir sponsorluk protokolü olacak.

Ambulans ihtiyacımızı çözeceğiz
Öte yandan mevcut 9 sahamıza anında ulaşacak bir Ambulans ihtiyacı içinde bir ön görüşmemiz oldu. Protokolü hazırlama aşamasındalar. Onlarla ilgili imzaları da atarak bütün kulüplerimizin hizmetine sunacağız. Sporcu sağlığı ile ilgili de ayrıca bir protokol yaptık. Önümüzdeki dönemde konuştuğumuz bir Firmada İlçemizde tesisi bulunan tüm kulüplerimize akıllı saha kurup yayın hakkı yapmak için protokol hazırlamakta. Buda ileriki dönemde yapacağımız projelerden bir tanesi.

Masrafları cebimizden karşılıyoruz
Kulüpler Birliğimizde bize daha rahat çalışma ortamı sağlamak amacıyla Belediye Başkanımızca tahsis edilen binamızın toparlanmasında, onarılmasında, genel ve temel ihtiyaçlarında masraflar, yukarıda adları yazılı ben dahil 9 arkadaşımızın kendi şahsi bütçelerince karşılanmaktadır. Bu bağlamda Kulüplerimizin bütçeleriyle herhangi bir bağlantımız olmamaktadır.

Sosyal medyayı aktif kullanıyoruz
Sosyal Medya kanalıyla tüm kulüplerimizle irtibat kurduğumuz bir grubumuz dışında, yine Eyüp Kulüpler Birliği adı altında kurduğumuz bir sayfamızla duyuru ve yayınlarımızla alakalı devamlı iletişim halindeyiz. Yakın zamanda da Serkan arkadaşımızın yakinen ilgilendiği internet ortamında Eyüp Kulüpler Birliği adı altında resmi bir web sitemizde olacak. Özetle tüm çalışma ve çabalarımız Kulüplerimizi bir çatı altında toplayıp onlara en güzel hizmeti verebilmek.

Sporun her branşında çeşitliliği artıracağız
Spor kulübü sadece futbol demek değildir, sporun her branşında çeşitliliği artırarak, alt yapı kazandırmak, saha güvenlikleri dahil ilgili kurumlarla yakın ilişki içindeyiz. Bu yönde bizler tüm spor kulüplerimizle ortak bir araştırma ve çalışma azmindeyiz. Kaymakamlıkça gerçekleştirilen İlçe Spor Güvenlik Biriminde ayrıca bir üye olarak görev yapıyoruz. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce güvenlikle alakalı toplantılarda bir temsilcimiz olacağı gibi alınacak her türlü kararlarda Kulüpler Birliği olarak biz temsil edeceğiz. Hafta sonları deplasmana gidecek takımlarımızın araçları da Belediyemiz tarafından bizim adaletli ve dengeli bir şekilde organize edeceğimiz, kumanyaları dahil cumartesi 5,pazar 5 araç olmak üzere tahsis edilecek. Bunlarda Belediyemizin Kulüplerimize her yıl yaptığı maddi ve manevi destekleri dışında, yine Belediyemiz tarafından yapılan ama Kulüpler Birliğimizin organize ettiği şekilde gerçekleşecek.

Koordineli çalışıyoruz
Kulüplerimize hizmetlerimizi Belediyemiz ve ona bağlı Spor Müdürlüğüyle koordineli olarak yapmaktayız. Kulüplerimiz ve Kulüpler Birliği yönetimimizle aynı çatı altında Sporun Barış ve Kardeşlik duygusuyla çalışmalarımız ve projelerimiz devam ediyor.

Akın Arıcan

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: İzinsiz kopyalanamaz!